Randwick - Saturday 17 March 2012
Nominationsresults  |  scratchings  |  fields  |  weights
Race 1 ROYAL RANDWICK GUINEAS (3YO SET WEIGHTS) - 1600m
HorseTrainer
1MANAWANUI Ron Leemon
2INDUNA Peter Snowden
3KING SAUL Trevor Andrews
4DOCTOR DOOM Guy Walter
5GALAH Peter Snowden
6STRIKE THE STARS (NZ) Anthony Cummings
7DARCI BE GOOD (NZ) Bede Murray
8WILD AND PROUD Gai Waterhouse
9ISOPACH John P Thompson
10FONTELINA Anthony Cummings
11PROLIFERATE Mick Price
12FREE WHEELING Peter Snowden
13HUEGILL Peter G Moody
14AMBIDEXTER Peter Snowden
15*AERONAUTICAL Lionel Cohen
16SAID COM (NZ) Chris Waller
17*BIG TIME Chris Waller
18REKINDLED ALLIANCE Paul Messara
19OCEAN PARK (NZ) Gary Hennessy
20LASER HAWK Gai Waterhouse
21MOMENT OF CHANGE Peter G Moody
22MOSHEEN Robert Smerdon
23SHE GOES TO RIO (NZ) Anthony Cummings
Race 2 SWEET EMBRACE STAKES (2YO F SET WEIGHTS) - 1200m
HorseTrainer
1DEAR DEMI Clarry Conners
2JADE MARAUDER Chris Waller
3KUCHINSKAYA Gai Waterhouse
4AGUEDA Anthony Cummings
5MEIDUNG Peter Snowden
6FLYING SNITZEL Gerald Ryan
7CATKINS Chris Waller
8KYRIA Grahame Begg
9REPORT Clarry Conners
10VALERIO Gai Waterhouse
11BRAVE SOUL Joseph Pride
12VARANASI John P Thompson
13BETHLEHEM Patrick & Wayne Webster
14CALAMBA Anthony Cummings
15OMNISCIENT Peter Snowden
16RED HOT CHILLIES Grahame Begg
17ROLL THE BONES John P Thompson
18SHE'S A FOX Anthony Cummings
19SINGLE STYLE (NZ) Gary Portelli
Race 3 SKYLINE STAKES (2YO C&G SET WEIGHTS) - 1200m
HorseTrainer
1RACEWAY Gai Waterhouse
2AMORINO Gerald Ryan
3SHELFORD John O'Shea
4ASHOKAN John O'Shea
5LYRIC Peter Snowden
6COLLECT Kevin Moses
7LORD DUVEEN Clarry Conners
8LIMES Peter Snowden
9HONORIUS David Payne
10STRENGTH John P Thompson
11FIVEANDAHALFSTAR Anthony Cummings
12DIAMOND COSTA Anthony Cummings
13HARD MARKER Anthony Cummings
14LE CAP Tim Martin
15LIGHTNING DREW Tim Martin
Race 4 RANDWICK CITY STAKES (3YO&UP) - 2000m
HorseTrainer
1HAWK ISLAND (IRE) Chris Waller
2FIUMICINO (NZ) Michael, Wayne & John Hawkes
3HERCULIAN PRINCE (NZ) Gai Waterhouse
4TULLAMORE (NZ) Gai Waterhouse
5BID SPOTTER Graeme Rogerson
6BEIJING BOY (NZ) Chris Waller
7LEICA LARRIKIN Les Bridge
8NEXTANIX Kerry Parker
9PERMIT (GB) Chris Waller
10MAULES CREEK John P Thompson
11MERLIN MUSTANG Michael J Murphy
12*BIG TIME Chris Waller
13ON EVERY LEVEL Scott Aspery
14DEALER PRINCIPAL Anthony Cummings
15COLISEO Norm Gardner
16PLATAMONE CASTLE Mick Price
Race 5 ESKIMO PRINCE STAKES (3YO) - 1200m
HorseTrainer
1UATE Kris Lees
2NOBBY SNIP Gai Waterhouse
3SALADE Gwenda Markwell
4NIAGARA Gai Waterhouse
5ALTAR Peter Snowden
6MAHISARA Paul Messara
7AEROBATICS Peter Snowden
8CHARM'S HONOUR Greg Bennett
9*AERONAUTICAL Lionel Cohen
10DIDNTCOSTALOT Marc Conners
11SUBARC Chris Waller
12STARTREUSSE Chris Waller
13*VELROSSO Chris Waller
14PAMPELONNE Tim Martin
15SACRED PINS (NZ) Chris Waller
16*DOUBLE RANGA Paul Messara
17WAR CHARM Danny Williams
18EVER THE SAME Anthony Cummings
19WIN FOR WILSON John P Thompson
20GENERAL SHERMAN Garry White
Race 6 WENONA GIRL HANDICAP (4YO&UP M) - 1200m
HorseTrainer
1JERSEY LILY Les Bridge
2CURTANA Peter G Moody
3DYSTOPIA Chris Waller
4SKYERUSH Guy Walter
5GYBE Anthony Cummings
6BALMONT Guy Walter
7ALBERTON PARK (NZ) John O'Shea
8ROSIE'S REWARD Gerald Ryan
9MASCARERI Peter Snowden
10PHENOMENAL LASS Joseph Pride
11QUIDNUNC Peter Snowden
12*MIRRASALO Paul Messara
13IRISH DREAM Peter G Moody
14POTIONS John P Thompson
15CHARLIE'S QUEEN Max Hinton
16LADY LA DOUCE Terry Croft
17TRIPLE SIX Grahame Begg
18ROSE OF PEACE Gary Portelli
19OUTOFAFRIKA Guy Walter
Race 7 ASPIRATION QUALITY (3YO&UP F&M) - 1600m
HorseTrainer
1OLDER THAN TIME Gai Waterhouse
2GALIZANI John P Thompson
3CRAFTY IRNA Ron Quinton
4CABERNET Grahame Begg
5FIBRILLATION Tim Martin
6*MIRRASALO Paul Messara
7SIENNA RED Joseph Pride
8RUBINACCI Joseph Pride
9THINK MINK (NZ) John O'Shea
10TIGRESS LILY John O'Shea
11UPON THIS ROCK Gai Waterhouse
12BRIGHTEST Guy Walter
13DANCING ATTENDANCE Guy Walter
14SYDNEY'S DESTINY Matthew Dale
15*SONG SHAN Anthony Cummings
Race 8 BENCHMARK 80 HANDICAP (3YO&UP BM80) - 1400m
HorseTrainer
1HOW MUCH MY LOVE (NZ) Danny Williams
2MORIARTY (IRE) Chris Waller
3REVOLT (NZ) Michael, Wayne & John Hawkes
4ARLINGTON Graeme Rogerson
5MR EDISON Bart Cummings
6SUPERIOR INSTINCT Darren Smith
7FISCAL Peter Snowden
8HARD LIQUOR Anthony Cummings
9KNOT OUT Paul Messara
10ROYAL ESPRIT Gwenda Markwell
11STOUT HEARTED (USA) Chris Waller
12MOSSAMINE Graeme Rogerson
13FORFEITURE Peter Snowden
14GOPANA Michael, Wayne & John Hawkes
15RAMSAYS CURSE Robert Price
16*VELROSSO Chris Waller
17TAMANU PARK Gerald Ryan
18OLINOOR David Payne
19BELTANE Peter Snowden
20DON'T PUT IT THERE (NZ) Jim & Greg Lee
21*SONG SHAN Anthony Cummings
22TANYA JEAN Danny Williams
23BRUADAR Robert Price
24NATURAL STAR Graeme Spackman
25*DOUBLE RANGA Paul Messara
* denotes dual nomination